Akční nabídky

Norde Klaudy - malý cloud server pro menší kanceláře

Řada z Vás asi slyšela o "cloud computingu", o datech "někde v cloudu" s tím, že je lepší mít Vaše data někde neznámo kde a o nic se nestarat... Je to skutečně lepší?

Představte si třeba malou kancelář, kde často někdo sedí (zpravidla denně) a pro rychlou práci by bylo dobré mít data rychle dostupná - tedy ve vnitřní síti. Žádné pomalé stahování a nahrávání dat. Všechno hned po ruce. Stejně jako kompletní poštu a další data...

Dalším problémem je právní rámec: jakému právu podléhají Vaše data kdesi v cizině, když ani nevíte, v jaké zemi jsou uložena? Není lepší je mít u sebe?

Pro menší kanceláře a SOHO aplikace (zkratka Small Office/Home Office) je zde náš systém Norde Klaudy. Malý tichý a energeticky úsporný server, který pro Vás funguje jako poštovní server, ve vnitřní síti jako souborový server, do internetu ale se tváří jako pravý Cloud server.

Uživatelé, kteří jsou mimo kancelář, se mohou k tomuto Norde Klaudy serveru připojit přes jakýkoliv slušný www prohlížeč z notebooku, tabletu, domácího počítače a podobných zařízení. Mohou mít ve smartphonu (např. s OS Android) nainstalovanou aplikaci, se kterou mohou svá vybraná data synchronizovat i s mobilním telefonem. Podobnou aplikaci mohou mít i na svém stolním počítači či notebooku a tak mít vždy aktuální data u sebe - nebo se stačí přihlásit z www prohlížeče a pro svá data si sáhnout takto.

Přímo v prohlížeči mohou jak zobrazovat řadu typů souborů (fotografie, pdf soubory, atd.), mohou v případě potřeby mít dostupnou i svou sbírku mp3 a přehrávat si je také přímo v prohlížeči bez stahování.

Poštovní server není limitován počtem e-mailových schránek a je plně aktivní antispamová a antivirová ochrana.

Zatímco u komerčních Cloud řešení máte obvykle omezenou velikost úložiště, v tomto případě máte jak neomezené poštovní schránky, tak prostor pro další soubory. Tedy omezení je diskovou kapacitou. Standardně dodáváme Norde Klaudy s celkovou kapacitou 2 TB,  ta je ale pochopitelně rozdělena, aby data byla i v rámci serveru zálohována. V každém případě je ale kapacita plně dostatečná pro menší společnost a navíc je možnost individuálních konfigurací.

Dodávané řešení obsahuje vlastní značkový server s 8GB RAM a 2TB HDD kapacitou a kompletně nakonfigurovaným systémem dle dohody tak, aby celé řešení fungovalo hned po instalaci (out-of-the-box). Energeticky úsporný server (odběr okolo 50W při zátěži, necelých 35W v klidu) je velmi tichý a neruší ani v malé kanceláři.

K zařízení pochopitelně následně poskytujeme technickou podporu a vzdálenou správu, protože bez cenově dostupné podpory by naše řešení nebylo kompletní.

Jaké jsou tedy výhody našeho Norde Klaudy serveru pro malé společnosti?

  • malé rozměry, nízká spotřeba, tichý chod
  • kompletní poštovní server bez omezení velikosti a počtu schránek. Můžete tak mít odkudkoliv vždy k dispozici Vaši kompletní poštu
  • soubory přístupné jak lokálně, tak z kteréhokoliv místa na internetu
  • možnost synchronizace vybraných složek či souborů s Vašimi dalšími zařízeními
  • nainstalovány certifikáty zahraničních autorit, takže přístup je bez problémů ze všech populárních www prohlížečů
  • v kvalitních prohlížečích podpora Drag&Drop - soubory z a do Norde Klaudy přetahujete myší například z Vaší Plochy (například v prohlížeči Firefox)
  • dostupné aplikace pro snadný přístup ze smartphonů a tabletů (Android...)
  • v zařízení se provádějí automatické zálohy
  • žádné další platby za licence na sw (například při nárůstu počtu uživatelů) - s výjimkou obnovy certifikátu po konci platnosti (sdělíme podrobnosti a zajistíme)
  • ...a mnohem více...

Základní cena nakonfigurovaného Norde Klaudy je 25.000 bez DPH. V ceně je hw server, instalace, certifikáty, konfigurace dle dohody a v rámci Prahy i uvedení do provozu. Cena nezahrnuje kalkulaci na následnou vzdálenou správu, která je podmínkou dodávky, ale snažíme se cenu držet co nejníže - a samotný Norde Klaudy moc zásahů nepotřebuje, Spíše se jedná o provádění aktualizací a úpravu uživatelských účtů.

Kontaktujte nás pro detaily, protože popsat celý systém zde je nad možnosti tohoto krátkého článku.